MAIN PARTNERS
MEDIA PARTNERS
INSTITUCIONAL PARTNERS
HELD UNDER THE AUSPICES OF

500 dní do EYOF 2022:
Začína sa nábor dobrovoľníkov

štvrtok, 11 marec 2021

Úspech veľkých športových podujatí vrátane olympijských hier často závisí od dobrovoľníkov, ktorí sú ich najviditeľnejšou súčasťou. Inak to nebude ani na Európskom olympijskom festivale mládeže 2022 Banská Bystrica. Päťsto dní pred začiatkom najväčšej multišportovej akcie v histórii Slovenska sa začína nábor dobrovoľníkov pod sloganom „Nezmeškaj príležitosť! Zaži atmosféru jedinečného podujatia!“

Bez dobrovoľníkov je usporiadanie veľkých športových podujatí nemysliteľné. Stovky ochotných ľudí rôzneho veku s ochotným úsmevom dotvárajú atmosféru olympijských hier, majstrovstiev sveta či Svetových pohárov. Dobrovoľníci budú tvárou XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF), ktorý sa v Banskej Bystrici uskutoční od 24. do 30. júla 2022. Ich nábor sa začína vo štvrtok 11. marca. Práve v tento deň zostáva do začiatku XVI. letného EYOF zostáva len 500 dní.

Veľkosti veľkej športovej akcie, na ktorej sa predstaví 3600 účastníkov z päťdesiatich európskych krajín, zodpovedá aj veľkosť realizačného tímu. O hladký priebeh podujatia s jedenástimi športami v programe sa postarajú okrem organizátorov aj stovky dobrovoľníkov. Hlásiť sa môžu už teraz prostredníctvom webovej stránky www.eyof2022.com/dobrovolnici.

„Záujemcom ponúkame šancu prežiť zaujímavé letné dni v Banskej Bystrici. Zažijú atmosféru veľkej športovej akcie, pozrú sa do jej zákulisia, získajú cenné skúsenosti. Vytvárame priestor na nové priateľstvá, dávame možnosť stretnúť sa so skvelými ľuďmi i vidieť naživo budúcich olympijských víťazov,“ povedal výkonný riaditeľ EYOF 2022 Banská Bystrica Peter Hamaj.

Členom dobrovoľníckeho tímu môžu byť žiaci stredných škôl, študenti vysokých škôl, členovia športových klubov, dôchodcovia i športoví fanúšikovia a nadšenci, ktorí sa chcú podieľať na organizácii veľkej akcie pre mladých ľudí z celej Európy. Minimálny vek dobrovoľníka je 16 rokov. Horná veková hranica nie je stanovená. Skúsenosti s dobrovoľníctvom sú vítané, rovnako aj znalosť svetového jazyka. S pomocou dobrovoľníkov sa počíta pri zaistení priebehu súťaží, nebudú chýbať v ubytovniach športovcov, tlačových centrách, poskytnú servis pre divákov pri vstupoch, na parkoviskách, tribúnach i v informačných centrách. Asistovať budú pri slávnostných ceremoniáloch i dopingových kontrolách.

Keďže EYOF má regionálny rozmer, okrem Banskej Bystrice budú dobrovoľníci pomáhať aj na športoviskách vo Zvolene, Detve, Badíne a Slovenskej Ľupči.

„Boli by sme radi, aby sa nám už krátko po spustení registrácie prihlásilo čo najviac dobrovoľníkov. Akonáhle to situácia umožní a pandemická situácia sa výrazne zlepší, pre náš dobrovoľnícky tím pripravujeme už v roku 2021 viaceré zaujímavé podujatia, na ktorých ponúkneme našim kolegom spoznať sa i dobre sa zabaviť,“ prezradil Peter Hamaj.

Päťsto dní pred začiatkom podujatia dolaďujú organizátori s Európskymi olympijskými výbormi vekovú štruktúru účastníkov, ktorá sa čiastočne mení vplyvom vlaňajšieho odkladu podujatia na rok 2022 pre kolíziu s tohtoročnými presunutými olympijskými hrami v Tokiu. Popritom finalizujú rezervačné zmluvy na športoviská a ubytovacie zariadenia a pripravujú aj viaceré sprievodné akcie, aby Banská Bystrica a okolie nežili Európskym olympijským festivalom mládeže 2022 len v jeho čase, ale dlho pred jeho začiatkom.

„Európsky olympijský festival mládeže chce byť oslavou športu a olympizmu v celom regióne. Pomôže propagácii a podpore zdravého životného štýlu, rozvoju športu a zvýšeniu kvality života detí, mládeže i dospelých,“ dodal Peter Hamaj.

VIAC O DOBROVOĽNÍCKOM PROGRAME.

31. augusta 2021

Džudisti otestovali halu na Štiavničkách

EYOF má za sebou ďalšie testovacie podujatie. Na 37. ročníku medzinárodného Turnaja Slovenského národného povstania v džude, ktorý bol zároveň 11. ročníkom Memoriálu Zoltána Pálkovácsa, sa v športovej hale na Štiavničkách predstavili džudisti zo Slovenska a ďalších krajín. Na turnaji sa darilo aj domácim borcom z VŠC Dukla Banská Bystrica. Víťazom kategórie do 66 kg sa stal Matej […]

23. augusta 2021

Tenisti a džudisti otestujú pripravenosť infraštruktúry na EYOF

Športoviská v Banskej Bystrici čakajú v najbližších týždňoch testy pripravenosti pred Európskym olympijským festivalom mládeže 2022. Pre organizátorov budú dôležitým zdrojom poznatkov o stave infraštruktúry pred najväčším multišportovým podujatím v histórii Slovenska. Po ročnej prestávke sa v sobotu 28. augusta uskutoční v športovej hale na Štiavničkách Turnaj SNP v džude, ktorý bude vo váhe do 100 kg aj 11. ročníkom Memoriálu Zoltána […]

25. júla 2021

Rok po Tokiu bude vítať Slovensko EYOF 2022

Presne o rok privíta Banská Bystrica mladých športovcov z 50 krajín Európy na medzinárodnom športovom podujatí EYOF 2022. Od 24. do 30. júla 2022 ožijú športoviská nielen v Banskej Bystrici, ale aj vo Zvolene, Detve, Slovenskej Ľupči a Badíne. Slovensko bude hostiteľskou krajinou významného mládežníckeho športového podujatia, ktoré má ambíciu upriamiť pozornosť na dôležitosť mládežníckeho […]

Všetky správy