GENERÁLNY PARTNER
HLAVNÝ PARTNER
PARTNERI / PRODUKTOVÍ PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI
INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI
POD ZÁŠTITOU

Aj školy sa zapoja do Cesty s Nasťou Kuzminovou na EYOF

štvrtok, 05 máj 2022

Olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová sa ako ambasádorka XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) podujala na symbolickú cestu z Ríma do Banskej Bystrice, ktorá bude hostiť od 24. do 30. júla 2022 hostiť najväčšie multišportové podujatie v histórii Slovenska. Jej cestu môžu podporiť aj žiaci slovenských škôl a zároveň tak oslávia Olympijský deň. 

Slovenský olympijský a športový výbor v spolupráci s organizačným výborom EYOF dávajú od začiatku mája možnosť zapojiť sa do záverečných kilometrov skvelej športovkyne aj žiakom slovenských škôl. Stačí, ak školy, školské kolektívny či menšie skupiny, zvládnu spolu s Nasťou do 24. júna záverečných 200 kilometrov. Cieľom je podpora pohybu u detí, mládeže na školách a spoločná radosť z aktívneho trávenia voľného času.

Ako sa zapojiť?

Vyberte si v rámci hodín telesnej a športovej výchovy alebo školských športových krúžkov akúkoľvek športovú aktivitu (behanie, skákanie, hádzanie, jazdu na bicykli, kolieskových korčuliach alebo prechádzku) a zapisujte si do tabuliek, ktoré sú v prílohe tohto článku, každý deň počet zašportovaných kilometrov. Následne ich pošlite na adresu na ivana.motolikova@eyof2022.com.

Dôjdite do cieľa ako tím!

Zdolanú vzdialenosť pravdepodobne nezvládnu jednotlivci. To ale vôbec nevadí. Výzva je totiž tímová. Prešportované kilometre preto sčítajte v rámci menšej skupinky, celej triedy alebo dokonca je možné športovať ako celá škola dohromady. Cieľom je užiť si aktivitu a spoločne s Nasťou dôjsť do cieľa.

Aký čas máte na športovanie?

Od začiatku mája do 24. júna, keď Anastasia Kuzminová symbolicky dobehne do cieľa v Banskej Bystrici.

Zapisujte kilometre, foťte a natáčajte videá!

Každý deň si zapisujte kilometre do tabuľky v súčte celej skupiny. Školy, ktoré zvládnu celú vzdialenosť dostanú účastnícky diplom s podpisom od ambasádorky Nasti Kuzminovej. Nezabudnite všetko zdokumentovať. Najkrajšie fotky alebo videá získajú vecné ceny od Európskeho olympijského festivalu mládeže a jeho partnerov.

Videá a fotografie posielajte na ivana.motolikova@eyof2022.com alebo do profilu facebookovej skupiny OVEP – Olympijská výchova pre školy.

 

 

28. júna 2022

Hviezdy EYOFu #7 – Richard Ondruš

Už len necelý mesiac zostáva do štartu EYOF Banská Bystrica 2022. Športovci prechádzajú do finálnej fázy prípravy a my sme radi, že vám dnes môžeme predstaviť domácu basketbalovú nádej Richarda Ondruša. Pre šestnásťročného slovenského reprezentanta nepôjde o prvú medzinárodnú akciu. V jeho športovej kariére sa už zúčastnil medzinárodných súťaží v kategóriách U20, U17 a U16. […]

24. júna 2022

Nasťa Kuzminová absolvovala 727 km a ukončila virtuálnu cestu z Ríma do Banskej Bystrice

Presne mesiac pred štartom Európskeho olympijského festivalu mládeže dokončila trojnásobná olympijská víťazka Nasťa Kuzminová virtuálnu cestu pochodne s Ohňom mieru z Ríma do Banskej Bystrice. Rôznymi športovými aktivitami absolvovala počas piatich mesiacov celkom 727 kilometrov  a motivovala slovenskú verejnosť k aktívnemu tráveniu voľného času. Na sociálnych sieťach aktivita oslovila vyše štvrť milióna fanúšikov. Inšpiráciou projektu […]

21. júna 2022

Banská Bystrica sa môže tešiť na otvárací ceremoniál a fanzónu

Otvárací ceremoniál sa uskutoční 24. júla 2022 v parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici a vstupenky si bude možné zakúpiť za symbolickú cenu. Vysielať sa bude v priamom prenose prostredníctvom RTVS. “Privítame 3500 členov oficiálnych výprav zo 48 krajín, pozvaných bude 1000 hostí, 3000 návštevníkov nielen z Banskej Bystrice a súčasťou otvorenia budú aj dobrovoľníci. Program bude postavený na regionálnosti, […]

Všetky správy