HLAVNÝ PARTNER
PARTNERI / PRODUKTOVÍ PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI
INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI
ZÁŠTITU NAD PODUJATÍM PREVZALI

Aj školy sa zapoja do Cesty s Nasťou Kuzminovou na EYOF

štvrtok, 05 máj 2022

Olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová sa ako ambasádorka XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) podujala na symbolickú cestu z Ríma do Banskej Bystrice, ktorá bude hostiť od 24. do 30. júla 2022 hostiť najväčšie multišportové podujatie v histórii Slovenska. Jej cestu môžu podporiť aj žiaci slovenských škôl a zároveň tak oslávia Olympijský deň. 

Slovenský olympijský a športový výbor v spolupráci s organizačným výborom EYOF dávajú od začiatku mája možnosť zapojiť sa do záverečných kilometrov skvelej športovkyne aj žiakom slovenských škôl. Stačí, ak školy, školské kolektívny či menšie skupiny, zvládnu spolu s Nasťou do 24. júna záverečných 200 kilometrov. Cieľom je podpora pohybu u detí, mládeže na školách a spoločná radosť z aktívneho trávenia voľného času.

Ako sa zapojiť?

Vyberte si v rámci hodín telesnej a športovej výchovy alebo školských športových krúžkov akúkoľvek športovú aktivitu (behanie, skákanie, hádzanie, jazdu na bicykli, kolieskových korčuliach alebo prechádzku) a zapisujte si do tabuliek, ktoré sú v prílohe tohto článku, každý deň počet zašportovaných kilometrov. Následne ich pošlite na adresu na ivana.motolikova@eyof2022.com.

Dôjdite do cieľa ako tím!

Zdolanú vzdialenosť pravdepodobne nezvládnu jednotlivci. To ale vôbec nevadí. Výzva je totiž tímová. Prešportované kilometre preto sčítajte v rámci menšej skupinky, celej triedy alebo dokonca je možné športovať ako celá škola dohromady. Cieľom je užiť si aktivitu a spoločne s Nasťou dôjsť do cieľa.

Aký čas máte na športovanie?

Od začiatku mája do 24. júna, keď Anastasia Kuzminová symbolicky dobehne do cieľa v Banskej Bystrici.

Zapisujte kilometre, foťte a natáčajte videá!

Každý deň si zapisujte kilometre do tabuľky v súčte celej skupiny. Školy, ktoré zvládnu celú vzdialenosť dostanú účastnícky diplom s podpisom od ambasádorky Nasti Kuzminovej. Nezabudnite všetko zdokumentovať. Najkrajšie fotky alebo videá získajú vecné ceny od Európskeho olympijského festivalu mládeže a jeho partnerov.

Videá a fotografie posielajte na ivana.motolikova@eyof2022.com alebo do profilu facebookovej skupiny OVEP – Olympijská výchova pre školy.

 

 

17. mája 2022

Stovky preškolených dobrovolníkov sú pripravení na EYOF

Druhá polovica minulého týždňa patrila v Banskej Bystrici dobrovoľníkom. V meste pod Urpínom se zišlo 700 dobrovoľníkov, aby poslední júlový týžden pomohli s organizáciou Európskeho olympijského festivalu mládeže. Pozrite sa, ako vyzeralo školenie, na ktorom sa zúčastnili dobrovoľníci vo veku od 16 do 76 rokov. Highlight video: Hymna Nasťa Kuzminová Júlia Jančíková Ján Nosko Peter […]

13. mája 2022

Hviezdy EYOFu #5 – Viola Hambidge

Necelé tri mesiace zostávajú do najväčšieho Európskeho olympijského festivalu mládeže. Rada športovcov má už splnené kvalifikačné limity a s kľudom sa pripravujú na vrchol ich doterajšej športovej kariéry. Jednou z nic je estónska atlétka Viola Hambidge. Estónska bežkyňa na stredné trate oslávi 15. júla 16. narodeniny. Medzi “púlkařmi” bude patriť k najväčím ašpirantkám na titul, […]

12. mája 2022

Dobrovoľníci – základný pilier EYOF Banská Bystrica 2022

Stovky dobrovoľníkov dorazili do Banskej Bystrice. Neoddeliteľnou súčasťou veľkých športových podujatí sú dobrovoľníci. Rovnako to bude od 24. do 30. júla 2022 v Banskej Bystrici na XVI. letnej edícii Európskeho olympijského festivalu mládeže. V týždni od 12. do 14. mája sa pod Urpínom zišlo vyše 700 dobrovoľníkov, aby sa dozvedeli konkrétne informácie k ich vybranej […]

Všetky správy