GENERÁLNY PARTNER
HLAVNÝ PARTNER
PARTNERI / PRODUKTOVÍ PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI
INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI
POD ZÁŠTITOU

EYOF stars #6 – Dovydas Buika

pondelok, 06 jún 2022

Dva mesiace pred štartom EYOF Banská Bystrica 2022 sa pomaly rozširuje zoznam kvalifikovaných športovcov na najväčšiu multišportovú udalosť na Slovensku. Jedným z nich je aj talentovaný basketbalista Dovydas Buika.

Litovský športovec pred pár dňami oslávil svoje pätnáste narodeniny. V minulej sezóne 2020/2021 získal zlato na turnaji Ramünase Šiškaunkase. Prečítajte si krátky rozhovor s nádejným basketbalistom.

Čo pre Dovydase znamená účasť na EYOF Banská Bystrica 2022?

Súťažiť na EYOF pre mňa znamená veľkú šancu a príležitosť reprezentovať svoju krajinu, tím aj seba. Som šťastný, že sa môžem venovať tomu, čo milujem. 

Kto je najväčším vzorom?

Mojím najväčším športovým vzorom je Kobe Bryant, kvôli jeho mentalite a športovému správaniu. Jeho schopnosť vždy dať druhým všetko, čo má, je pre mňa obrovskou inšpiráciou, ktorá ma motivuje k tomu, aby som využil svoj plný potenciál.

Čo pre teba znamenajú hodnoty olympizmu a fair play?

Hodnoty olympizmu a fair play pre mňa znamenajú, že každý, s kým hrám má veľkú vášeň pre šport, ktorý robí a za podmienok fair play. Navyše tým, že hráme férovo, ukazujeme, že sa všetci navzájom rešpektujeme.

Aký je tvoj doterajší najväčší športový úspech?

Za svoj najväčší športový úspech považujem zisk zlatej medaile na Šiškauskas’ Cupu. Na tomto turnaji sme mali česť reprezentovať našu krajinu. Navyše je to moja najnovšia trofej, takže zážitok a emócie sú stále živé a silné.

Tešíme sa na Dovydase do Banskej Bystrice.

28. júna 2022

Hviezdy EYOFu #7 – Richard Ondruš

Už len necelý mesiac zostáva do štartu EYOF Banská Bystrica 2022. Športovci prechádzajú do finálnej fázy prípravy a my sme radi, že vám dnes môžeme predstaviť domácu basketbalovú nádej Richarda Ondruša. Pre šestnásťročného slovenského reprezentanta nepôjde o prvú medzinárodnú akciu. V jeho športovej kariére sa už zúčastnil medzinárodných súťaží v kategóriách U20, U17 a U16. […]

24. júna 2022

Nasťa Kuzminová absolvovala 727 km a ukončila virtuálnu cestu z Ríma do Banskej Bystrice

Presne mesiac pred štartom Európskeho olympijského festivalu mládeže dokončila trojnásobná olympijská víťazka Nasťa Kuzminová virtuálnu cestu pochodne s Ohňom mieru z Ríma do Banskej Bystrice. Rôznymi športovými aktivitami absolvovala počas piatich mesiacov celkom 727 kilometrov  a motivovala slovenskú verejnosť k aktívnemu tráveniu voľného času. Na sociálnych sieťach aktivita oslovila vyše štvrť milióna fanúšikov. Inšpiráciou projektu […]

21. júna 2022

Banská Bystrica sa môže tešiť na otvárací ceremoniál a fanzónu

Otvárací ceremoniál sa uskutoční 24. júla 2022 v parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici a vstupenky si bude možné zakúpiť za symbolickú cenu. Vysielať sa bude v priamom prenose prostredníctvom RTVS. “Privítame 3500 členov oficiálnych výprav zo 48 krajín, pozvaných bude 1000 hostí, 3000 návštevníkov nielen z Banskej Bystrice a súčasťou otvorenia budú aj dobrovoľníci. Program bude postavený na regionálnosti, […]

Všetky správy