HLAVNÝ PARTNER
PARTNERI / PRODUKTOVÍ PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI
INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI
ZÁŠTITU NAD PODUJATÍM PREVZALI

Hviezdy EYOFu #5 – Viola Hambidge

piatok, 13 máj 2022

Necelé tri mesiace zostávajú do najväčšieho Európskeho olympijského festivalu mládeže. Rada športovcov má už splnené kvalifikačné limity a s kľudom sa pripravujú na vrchol ich doterajšej športovej kariéry. Jednou z nic je estónska atlétka Viola Hambidge.

Estónska bežkyňa na stredné trate oslávi 15. júla 16. narodeniny. Medzi “púlkařmi” bude patriť k najväčím ašpirantkám na titul, nakoľko drží estónsky rekord v kategórii U18 na 800 metrov časom 2:14,53. Okrem toho pokorila historické maximum aj na 1500 metrov cez prekážky časom 5:18,00, ale v kategórii U16. K jej ďalšim najväčším úspechom patrí titul na halových Baltských majstrovstvách do 18 rokov na 800 a 1500 metrov. Okrem behu sa venuje tiež viacboju a veľmi úspešne – jej tohtoročné víťazstvo v Baltských tímových majstrovstvách v päťboji hovoria za všetko.

Čo pre Violu znamená súťažiť na EYOFe?

“Je to moja prvá väčšia súťaž a je mi veľkou cťou reprezentovať svoju krajinu na EYOFe. Bude to pre mňa prvá výzva súťažiť spolu s ďalšími najlepšími európskymi športovcami. Chcem zistiť, čoho som schopná a posunúť svoje hranice ďalej.”

Kto je Violinin najväčším športovým vzorom?

“Mojím najväčším vzorom bola a je Zola Budd, juhoafrická bežkyňa na stredné a dlhé trate. V roku 1984 dosiahla svetový rekord v behu na 5000 metrov, a to vtedy mala 17 rokov. Buddovej kariéra bola neobvyklá v tom, že trénovala a súťažila prevažne naboso.”

Čo pre ňu znamenajú hodnoty olympizmu a fair play?

“Hodnoty olympizmu a fair play pre mňa znamenajú rešpektovať ostatných športovcov, rohodcov a fanúšikov. Priateľstvo s mojím tímom, súpermi a šport bez dopingu. Rešpektovanie písaných i nepísaných pravidiel, ako je čestnosť, tolerancia, starostlivosť a radosť.”

Aké sú Violine doterajšie najväčšie úspechy?

“Som hrdá na to, že som získala titul Športovec Estónska v kategórii do 16 rokov. Moje výsledky v roku 2022 sa tak zlepšili, že som sa kvalifikovala na EYOF 2022 na Slovensku. Veľmi sa na to teším.”

Tešíme sa aj my.

17. mája 2022

Stovky preškolených dobrovolníkov sú pripravení na EYOF

Druhá polovica minulého týždňa patrila v Banskej Bystrici dobrovoľníkom. V meste pod Urpínom se zišlo 700 dobrovoľníkov, aby poslední júlový týžden pomohli s organizáciou Európskeho olympijského festivalu mládeže. Pozrite sa, ako vyzeralo školenie, na ktorom sa zúčastnili dobrovoľníci vo veku od 16 do 76 rokov. Highlight video: Hymna Nasťa Kuzminová Júlia Jančíková Ján Nosko Peter […]

13. mája 2022

Hviezdy EYOFu #5 – Viola Hambidge

Necelé tri mesiace zostávajú do najväčšieho Európskeho olympijského festivalu mládeže. Rada športovcov má už splnené kvalifikačné limity a s kľudom sa pripravujú na vrchol ich doterajšej športovej kariéry. Jednou z nic je estónska atlétka Viola Hambidge. Estónska bežkyňa na stredné trate oslávi 15. júla 16. narodeniny. Medzi “púlkařmi” bude patriť k najväčím ašpirantkám na titul, […]

12. mája 2022

Dobrovoľníci – základný pilier EYOF Banská Bystrica 2022

Stovky dobrovoľníkov dorazili do Banskej Bystrice. Neoddeliteľnou súčasťou veľkých športových podujatí sú dobrovoľníci. Rovnako to bude od 24. do 30. júla 2022 v Banskej Bystrici na XVI. letnej edícii Európskeho olympijského festivalu mládeže. V týždni od 12. do 14. mája sa pod Urpínom zišlo vyše 700 dobrovoľníkov, aby sa dozvedeli konkrétne informácie k ich vybranej […]

Všetky správy