Najväčšie banskobystrické športoviská menia svoju podobu

streda, 24 február 2021

Zimný štadión na Uhlisku či atletický a futbalový štadión na Štiavničkách, ktoré budú dejiskami súťaží XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže, prechádzajú v poslednom období významnou rekonštrukciou. V ich areáloch sa realizujú stavebné práce zamerané na modernizáciu a skvalitnenie podmienok pre mladé športové talenty i profesionálnych športovcov. Pravidelné kontrolné dni sú dôkazom, že na všetkých stavbách práce pokračujú aj v zimnom období.

Na banskobystrickom zimnom štadióne už bolo ukončené statické zabezpečenie drevenej nosnej konštrukcie hlavnej haly A a pred dokončením sú práce súvisiace so zavedením kompletnej vzduchotechniky do oboch hál. Zbúraná je západná tribúna, kde sa realizujú základové pásy a pätky pre novú tribúnu a prístavbu centrálneho vstupu, vďaka ktorému sa prepoja vnútorné priestory severnej a južnej tribúny. Zároveň bola zdemontovaná aj východná štítová stena haly A, ktorú nahradí nová presklená fasáda.

„Od apríla by sa rekonštrukčné práce mali naplno rozbehnúť aj v hale B zimného štadióna. Verím, že vznikne dôstojné športovisko, na ktorom budú dosahovať výborné výsledky nielen naši hokejoví majstri Barani, ale predovšetkým hokejová mládež a krasokorčuliari,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Futbalisti MFK Dukla už dnes môže využívať nový tréningový atletický štadión s umelou trávou, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Štadióna SNP. Na športovisku s naklonenou tréningovou rovinkou v súčasnosti trénujú už aj atléti. V jarných mesiacoch budú dokončené finálne práce zatrávnenia plôch. Zároveň pribudne vrhačská klietka pre hod kladivom a diskom a vytvorí sa sektor pre vrh guľou.

„Na hlavnom Štadióne SNP sú pripravené kompletné práce na to, aby sa v jarných mesiacoch, keď to počasie dovolí,  mohla začala liať umelá dráha. Týmto krokom bude štadión dokončený pre atletiku. Zároveň máme zatrávnenú hraciu plochu a na jar zrealizujeme nový výsev, aby bola tráva kvalitná a všetko sa skompletizuje pre futbal. Dokončené sú tribúny, kde sa budú v najbližšom období klásť sedačky. Tak isto sa pracuje aj vo vnútri hlavnej budovy tribúny, kde aktuálne prebiehajú pokládky dlažieb. Všetky miestnosti sú pripravené na realizáciu detailných prác, osadenie dverí, kobercov a pod.,“ objasňuje Roman Benčík, riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica.

Historicky najväčšia rekonštrukcia oboch hál zimného štadióna sa pohybuje na úrovni 5,5 mil. eur. Projekt rekonštrukcie Štadióna SNP je financovaný dotáciou Vlády SR v objeme cca 13 mil. eur. (TS BB)

 

8. apríla 2021

Tréningový štadión na Štiavničkách je už skolaudovaný

Tréningový atletický štadión na Štiavničkách je už dokončený, skolaudovaný a pripravený na používanie. Rekonštrukcia hlavného štadióna by mala byť hotová do konca septembra. Obe športoviská budú využívané aj počas Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica. Celá rekonštrukcia areálu na Štiavničkách bude stáť 14 165 040 eur. Rozpočet projektu prestavby navýšili o 1,2 milióna eur. Štadión bude spĺňať medzinárodné […]

6. apríla 2021

Prihláste sa na ďalšie zaujímavé webináre programu OVEP!

V spolupráci s Antidopingovou agentúrou SR a Slovenským olympijským a športovým výborom ponúkame pedagógom základných a stredných škôl príležitosť absolvovať aktivity na tému antidopingovej výchovy, ktoré im priblížia túto problematiku a objasnia im význam a dôležitosť čistého športu bez dopingu. Webináre odporúčame primárne pre učiteľov základných a stredných škôl, ale radi medzi sebou privítame aj […]

1. apríla 2021

Organizátori predstavili EYOF 2022 Banská Bystrica zástupcom športových zväzov

Spolupráca s národnými športovými federáciami je pre organizačný výbor Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica veľmi dôležitá. Aj od nej bude závisieť úspech podujatia. S cieľom poskytnúť aktuálne informácie o prípravách najväčšieho multišportového podujatia v histórii Slovenska zorganizoval organizačný výbor stretnutie so zástupcami jedenástich zväzov, ktorých športy budú súčasťou EYOF 2022 Banská Bystrica, i so štátnym tajomníkom pre šport […]

Všetky správy