Prihláste sa na ďalšie zaujímavé webináre programu OVEP!

utorok, 06 apríl 2021

V spolupráci s Antidopingovou agentúrou SR a Slovenským olympijským a športovým výborom ponúkame pedagógom základných a stredných škôl príležitosť absolvovať aktivity na tému antidopingovej výchovy, ktoré im priblížia túto problematiku a objasnia im význam a dôležitosť čistého športu bez dopingu.

Webináre odporúčame primárne pre učiteľov základných a stredných škôl, ale radi medzi sebou privítame aj členov olympijských klubov, priateľov športu a olympizmu.

 

NAJBLIŽŠIE PRE VÁS PRIPRAVUJEME

Postoje elitných športovcov a krvný doping

Dátum: 26. apríl 2021

Čas: 17:00 (trvanie 60 min)

Lektor: Žaneta Csáderová, Zuzana Ježíková, Tomáš Pagáč, SADA

Stručný obsah:

Postoje elitných športovcov k porušovaniu antidopingových pravidiel

Vzdelávanie pre vekovú kategóriu 12-16 rokov – Prečo je doping zakázaný

Krvný doping a biologický pas športovca

V problematike dopingu je veľmi dôležité reflektovať názory športovcov, ako aj sa zaoberať rôznymi situáciami, prečo užili zakázanú látku. Pre študentov je veľmi dôležité chápať filozofiu antidopingu. Z vlastnej skúsenosti vieme, že študenti dokážu často veľmi pekne formulovať svoje myšlienky, prečo je doping zakázaný. Určite ste počuli, že existuje tzv. krvný doping. Čo to je? Ako to súvisí s biologickým pasom športovca?

REGISTRÁCIA

Čo ovplyvňuje dopingové správanie a výživa (bielkoviny)

Dátum: 31. máj 2021

Čas: 17:00 (trvanie 60 min)

Lektor: Žaneta Csáderová, Zuzana Ježíková, Tomáš Pagáč, SADA

Stručný obsah:

Psycho-sociálne faktory ovplyvňujúce užitie dopingu športovcami

Vzdelávanie pre vekovú kategóriu 12-16 rokov – Ako chránime čistý šport?

Výživa a bielkoviny

Čo všetko ovplyvňuje užitie dopingu, prípadne výživových doplnkov? Ukážeme vám, ako môžete študentom vysvetliť našu hlavnú filozofiu – ako chrániť čistý šport. Téma bielkovín a rôznych výživových doplnkov s ich obsahom je veľmi aktuálnou nielen pre vrcholových športovcov. Priblížime vám, ako sa takéto doplnky vyrábajú, aké rôzne zdroje bielkovín poznáme a na čo si dať pozor.

REGISTRÁCIA

Budúcnosť (anti)dopingu a výživové doplnky sľubujúce zázraky

Termín: 21.6. 2021 (pondelok)

Čas: 17:00 (trvanie 60 min)

Lektor: Žaneta Csáderová, Zuzana Ježíková, Tomáš Pagáč, SADA

Stručný obsah:

Smerovanie budúcnosť antidopingu

Vzdelávanie pre vekovú kategóriu 12-16 rokov – Ako sa rozhodnúť? Čo si myslím?

Tribulus terrestris a spaľovače tukov – Naozaj fungujú?

Čo nás čaká v najbližšej budúcnosti? Aké trendy pozorujeme? V rámci záverečného webinára sa vám pokúsime priblížiť, ako so študentami rozlúsknuť otázku voľby. V konečnom dôsledku sa vždy musíme rozhodnúť. Je to na nás, aby sme povedali dopingu nie. Mladí športovci sa často stretávajú s rôznymi doplnkami na budovanie svalovej hmoty alebo naopak, na chudnutie. Čo sú to za látky? Naozaj fungujú?

REGISTRÁCIA

Naša ponuka webinárov tu ani zďaleka nekončí. Pozrite si aktuálny zoznam webinárov a zaregistrujte sa už teraz.

KOMPLETNÁ PONUKA WEBINÁROV

Webináre OVEP pre Vás pripravujú v spolupráci s partnermi Slovenský olympijský a športový výbor a organizačný výbor Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica.

 

8. apríla 2021

Tréningový štadión na Štiavničkách je už skolaudovaný

Tréningový atletický štadión na Štiavničkách je už dokončený, skolaudovaný a pripravený na používanie. Rekonštrukcia hlavného štadióna by mala byť hotová do konca septembra. Obe športoviská budú využívané aj počas Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica. Celá rekonštrukcia areálu na Štiavničkách bude stáť 14 165 040 eur. Rozpočet projektu prestavby navýšili o 1,2 milióna eur. Štadión bude spĺňať medzinárodné […]

6. apríla 2021

Prihláste sa na ďalšie zaujímavé webináre programu OVEP!

V spolupráci s Antidopingovou agentúrou SR a Slovenským olympijským a športovým výborom ponúkame pedagógom základných a stredných škôl príležitosť absolvovať aktivity na tému antidopingovej výchovy, ktoré im priblížia túto problematiku a objasnia im význam a dôležitosť čistého športu bez dopingu. Webináre odporúčame primárne pre učiteľov základných a stredných škôl, ale radi medzi sebou privítame aj […]

1. apríla 2021

Organizátori predstavili EYOF 2022 Banská Bystrica zástupcom športových zväzov

Spolupráca s národnými športovými federáciami je pre organizačný výbor Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica veľmi dôležitá. Aj od nej bude závisieť úspech podujatia. S cieľom poskytnúť aktuálne informácie o prípravách najväčšieho multišportového podujatia v histórii Slovenska zorganizoval organizačný výbor stretnutie so zástupcami jedenástich zväzov, ktorých športy budú súčasťou EYOF 2022 Banská Bystrica, i so štátnym tajomníkom pre šport […]

Všetky správy