MAIN PARTNERS
MEDIA PARTNERS
INSTITUCIONAL PARTNERS
HELD UNDER THE AUSPICES OF

Spokojnosť technickej delegátky s dejiskami basketbalových turnajov

sobota, 25 december 2021

Európsky olympijský festival mládeže, ktorý sa v termíne 24. – 30. júla 2022 uskutoční v Banskej Bystrici a okolí, má za sebou inšpekčnú návštevu aj dejísk turnajov v basketbale. Stretnutia dievčat sa budú odohrávať v hale UMB v Banskej Bystrici a chlapci budú mať turnaj v Badíne.

„Technická delegátka Lidija Pleičová z Chorvátska bola z dejiska EYOF veľmi príjemne prekvapená. Vyjadrila spokojnosť so športoviskami pre basketbal. Urobili sme malé zmeny v zonácii dievčenského ihriska na UMB a prediskutovali všetky dôležité témy ako ubytovanie, transport, podrobný program, či medicínske zabezpečenie. Delegátka nám bola veľmi nápomocná pri všetkých otázkach, ktoré sme mali ohľadne organizácie podujatia a celá návšteva sa niesla vo veľmi príjemnej atmosfére. Basketbal je krásny a atraktívny šport. Veríme, že pritiahne širokú verejnosť na hľadiska,“ informovala Andrea Zererová, ktorá v organizačnom výbore EYOF zastáva funkciu športovej manažérky.

Technická delegátka počas prehliadky vyjadrila najväčšiu obavu nad visiacimi košmi v hale UMB. Tieto typy košov totiž Medzinárodná basketbalová federácia (FIBA) neodporúča, ale vzhľadom k tomu, že sa tam hráva ligová súťaž a bude dejiskom turnaja dievčat, tak Pleičová akceptovala visiace koše. V Badíne je zase potrebná renovácia všetkých šatní.
„Momentálne nie sú potrebné žiadne zásadné zmeny na športoviskách. Najväčšou výzvou bude pre nás prebrúsenie paluboviek na oboch športoviskách, ktoré by sa malo zrealizovať v júli,“ doplnila Zererová. Na prehliadke sa zúčastnil aj manažér basketbalových súťaží František Kubala, ako aj ďalší členovia organizačného výboru EYOF 2022 Matej Libič, Miroslava Mažgutová, Peter Hamaj, Marek Majerčák.

Trojnásobná olympijská víťazka a ambasádorka EYOF 2022 absolvuje symbolickú cestu z Ríma do Banskej Bystrice

(Banská Bystrica 24. januára 2022) – Najväčšie multišportové podujatie na Slovensku Európsky olympijský festival mládeže EYOF, ktorý bude od 24. do 30. júla 2022 hostiť Banská Bystrica sa nezadržateľne blíži. Od jeho štartu nás delí presne 6 mesiacov! Pri tejto príležitosti dnes odštartovala svoju cestu na EYOF trojnásobná  olympijská víťazka v biatlone a ambasádorka podujatia […]

21. januára 2022

Nasťa Kuzminová na svojej ceste na EYOF

V pondelok bude presne 6 mesiacov do štartu EYOFu. Pripravili sme si pre vás výzvu s našou ambasádorkou Nasťou Kuzminovou. O čo pôjde? Všetko sa dozviete 24. januára #CestaNastiKuzminovejNaEYOF  

Všetky správy