MAIN PARTNERS
MEDIA PARTNERS
INSTITUCIONAL PARTNERS
HELD UNDER THE AUSPICES OF

Svrček môže rozšíriť počet víťazstiev na testovacom podujatí EYOF

utorok, 06 júl 2021

Dubnica nad Váhom a jej okolie bude od 16. do 18. júla opäť žiť mládežníckou cyklistikou. V poradí 58. ročník Medzinárodných dní cyklistiky bude zároveň pre organizátorov XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže testom pripravenosti.

V minulosti sa na Medzinárodných dňoch cyklistiky predstavili viacerí poprední cyklisti, medzi účastníkmi nechýbal ani Peter Sagan. Tento rok sa bude pozornosť sústrediť predovšetkým na Martina Svrčeka, úradujúceho majstra Slovenska medzi juniormi. V drese talianskeho tímu Franco Ballerini Italia sa mu v tejto sezóne veľmi darí, dosiahol už dvanásť prvenstiev, predovšetkým v kvalitne obsadených pretekoch na Apeninskom polostrove.

Tento rok sa na Považí predstaví 138 cyklistov z 24 tímov z celej Európy. Podujatie pripravuje skúsený organizátorský tím okolo Stanislava Holeca, ktorý bude koordinovať na budúci rok aj cyklistické preteky na EYOF 2022 Banská Bystrica.

Prvým testom pripravenosti organizátorov EYOF na cyklistické preteky bola vlaňajšia etapa Okolo Slovenska zo Žiliny do Banskej Bystrice. Po tom, čo sa podujatie muselo presunúť na rok 2022, hľadali organizátori možnosť, ako otestovať svoje sily aj počas tohto roka. Keďže tím okolo Stanislava Holeca pripravuje tradičné podujatie v Dubnici nad Váhom, voľba testovacieho podujatia bola jasná.

Medzinárodné dni cyklistiky sa začínajú 16. júla v Trenčianskych Tepliciach úvodnou časovkou jednotlivcov na 10 km. Štart prvého pretekára je pred hotelom Krym o 17.30 h. Podujatie pokračuje 17. júla v Ilave na Mierovom námestí od 13.00 h etapou cez Javorinku, Homôlku a Háje s dĺžkou 121,6 km. V nedeľu 18. júla Medzinárodné dni cyklistiky vyvrcholia 18. júla od 10.00 h etapou cez Háje, Homôlku a Javorinku s cieľom na Bratislavskej ulici v Dubnici nad Váhom. Etapa meria 131,7 km.

Súčasťou Medzinárodných dní cyklistiky sú aj verejné cyklistické preteky pre deti ročníkov narodenia 2008 až 2013, ktoré sa uskutočnia v každom etapovom meste vždy pred dojazdom prvých pretekárov.

11. októbra 2021

Joseph Cassar verí vo fantastický EYOF 2022 v Banskej Bystrici

Na EYOF pod Urpínom v termíne 24. – 30. júla 2022 sa očakáva približne 3600 a členov výprav jednotlivých krajín, k tomu treba prirátať predstaviteľov a funkcionárov národných olympijských výborov a EOV, ako aj ďalších hostí. Na multišportovom podujatí sa bude súťažiť v jedenástich odvetviach. „Skúsenosti z minulosti a história len potvrdzujú, že mnoho z […]

7. októbra 2021

Zrekonštruovaný atletický a futbalový štadión na Štiavničkách

V utorok 5. októbra 2021 sa Banská Bystrica dočkala otvorenia zrekonštruovaného atletického a futbalového štadióna na Štiavničkách. Minister obrany SR Jaroslav Naď zároveň s platnosťou od 1. novembra 2021 vymenoval do funkcie riaditeľa Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica vymenoval Mateja Tótha. Nový Národný atletický štadión Štiavničky svojimi parametrami spĺňa kritériá Svetovej atletiky (World Athletics) […]

4. októbra 2021

Šéf koordinačnej komisie EOV vyzdvihol veľkú úlohu dobrovoľníkov

Koordinačná komisia Európskych olympijských výborov (EOV) na čele s predsedom Josephom Cassarom z Malty absolvovala v Banskej Bystrici inšpekciu pred budúcoročným Európskym olympijským festivalom mládeže EYOF 2022. Podľa Cassara región Banskej Bystrice ponúka veľmi dobré prostredie pre organizáciu významného podujatia pre mládež. „Príde sem množstvo ľudí a krásy Banskej Bystrice sa dostanú do povedomia celej Európy,“ poznamenal. […]

Všetky správy