MAIN PARTNERS
INSTITUCIONAL PARTNERS
HELD UNDER THE AUSPICES OF

Svrček môže rozšíriť počet víťazstiev na testovacom podujatí EYOF

utorok, 06 júl 2021

Dubnica nad Váhom a jej okolie bude od 16. do 18. júla opäť žiť mládežníckou cyklistikou. V poradí 58. ročník Medzinárodných dní cyklistiky bude zároveň pre organizátorov XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže testom pripravenosti.

V minulosti sa na Medzinárodných dňoch cyklistiky predstavili viacerí poprední cyklisti, medzi účastníkmi nechýbal ani Peter Sagan. Tento rok sa bude pozornosť sústrediť predovšetkým na Martina Svrčeka, úradujúceho majstra Slovenska medzi juniormi. V drese talianskeho tímu Franco Ballerini Italia sa mu v tejto sezóne veľmi darí, dosiahol už dvanásť prvenstiev, predovšetkým v kvalitne obsadených pretekoch na Apeninskom polostrove.

Tento rok sa na Považí predstaví 138 cyklistov z 24 tímov z celej Európy. Podujatie pripravuje skúsený organizátorský tím okolo Stanislava Holeca, ktorý bude koordinovať na budúci rok aj cyklistické preteky na EYOF 2022 Banská Bystrica.

Prvým testom pripravenosti organizátorov EYOF na cyklistické preteky bola vlaňajšia etapa Okolo Slovenska zo Žiliny do Banskej Bystrice. Po tom, čo sa podujatie muselo presunúť na rok 2022, hľadali organizátori možnosť, ako otestovať svoje sily aj počas tohto roka. Keďže tím okolo Stanislava Holeca pripravuje tradičné podujatie v Dubnici nad Váhom, voľba testovacieho podujatia bola jasná.

Medzinárodné dni cyklistiky sa začínajú 16. júla v Trenčianskych Tepliciach úvodnou časovkou jednotlivcov na 10 km. Štart prvého pretekára je pred hotelom Krym o 17.30 h. Podujatie pokračuje 17. júla v Ilave na Mierovom námestí od 13.00 h etapou cez Javorinku, Homôlku a Háje s dĺžkou 121,6 km. V nedeľu 18. júla Medzinárodné dni cyklistiky vyvrcholia 18. júla od 10.00 h etapou cez Háje, Homôlku a Javorinku s cieľom na Bratislavskej ulici v Dubnici nad Váhom. Etapa meria 131,7 km.

Súčasťou Medzinárodných dní cyklistiky sú aj verejné cyklistické preteky pre deti ročníkov narodenia 2008 až 2013, ktoré sa uskutočnia v každom etapovom meste vždy pred dojazdom prvých pretekárov.

25. júla 2021

Rok po Tokiu bude vítať Slovensko EYOF 2022

Presne o rok privíta Banská Bystrica mladých športovcov z 50 krajín Európy na medzinárodnom športovom podujatí EYOF 2022. Od 24. do 30. júla 2022 ožijú športoviská nielen v Banskej Bystrici, ale aj vo Zvolene, Detve, Slovenskej Ľupči a Badíne. Slovensko bude hostiteľskou krajinou významného mládežníckeho športového podujatia, ktoré má ambíciu upriamiť pozornosť na dôležitosť mládežníckeho […]

12. júla 2021

Odpočítavanie jedného roka do EYOF spestrí aj predstavenie maskota a tri zaujímavé koncerty

V sobotu 24. júla začnú organizátori Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica odpočítavať rok do začiatku podujatia. Pri tejto príležitosti predstavia maskota podujatia a verejnosti ukážu malú ochutnávku toho, čo návštevníkov EYOF čaká o rok vo fanúšikovský zónach. Popoludnie v sobotu 24. júla sa bude v centre Banskej Bystrice niesť v znamení EYOF. Mesto ho bude hostiť od 24. do […]

Na úspech webinárov programu OVEP nadviažu v ďalšom školskom roku EKOworkshopy

Nové poznatky o výchove v duchu olympijských hodnôt, enviromentálnej výchove, čistom športe bez dopingu či fair play sa dozvedeli stovky účastníkov webinárov v rámci Programu vzdelávania olympijských hodnôt (OVEP), ktoré sa konali v prvom polroku roka 2021. Webináre si získali značnú popularitu. Organizačný výbor Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica pripravoval webináre v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom […]

Všetky správy