MAIN PARTNERS
INSTITUCIONAL PARTNERS
HELD UNDER THE AUSPICES OF

Tréningový štadión na Štiavničkách je už skolaudovaný

štvrtok, 08 apríl 2021

Tréningový atletický štadión na Štiavničkách je už dokončený, skolaudovaný a pripravený na používanie. Rekonštrukcia hlavného štadióna by mala byť hotová do konca septembra. Obe športoviská budú využívané aj počas Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica.

Celá rekonštrukcia areálu na Štiavničkách bude stáť 14 165 040 eur. Rozpočet projektu prestavby navýšili o 1,2 milióna eur. Štadión bude spĺňať medzinárodné štandardy Svetovej atletiky i tretej kategórie UEFA. Pôvodne zamýšľaná kapacita sa zo 4-tisíc sedadiel navýši na takmer 8-tisíc.

Dnes je už otvorené tréningového ihrisko, do ktorého z rozpočtu ministerstva obrany investovali 2,4 milióna eur. V skolaudovanom areáli sa ešte budú konať revitalizačné práce. Na tréningovom ihrisku je 400-metrový ovál s ihriskom s umelou trávou.

„Verím, že termín rekonštrukcie hlavného štadióna dodržíme, ak by to umožnilo počasie, skončila by sa možno skôr ako koncom septembra. Na tréningovom štadióne, na ktorý máme pozitívne ohlasy od atlétov i futbalistov, sa 23. apríla uskutočnia chodecké preteky, čo je ďalší malý míľnik v rekonštrukcii. Rozpočet rekonštrukcie sme navýšili, aby sme nerobili polovičné riešenia. Verím, že už na jeseň bude Banskobystričanom slúžiť pekný športový areál,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď.

Na chodeckých pretekoch by 23. apríla rád štartoval aj olympijský víťaz a jeden z ambasádorov EYOF 2022 Banská Bystrica Matej Tóth. Dnes už na zrekonštruovanom športovisku s radosťou trénuje. „Celú rekonštrukciu vnímam veľmi pozitívne. V Banskej Bystrici sa budú môcť organizovať mnohé medzinárodné atletické podujatia, čo bude veľkou motiváciou pre mladých športovcov,“ priznal Matej Tóth.  

Okrem EYOF 2022 Banská Bystrica by zrekonštruovaný štadión VŠC Dukla na Štiavničkách mal hostiť v roku 2022 aj zápasy futbalových majstrovstiev Európy do 18 rokov a v roku 2024 by mohol privítať atlétov do 18 rokov na majstrovstvách Európy. „Rekonštrukcia štadióna na Štiavničkách sa nezačala len pre EYOF,“ uviedol riaditeľ Vojenského športového centra Dukla Roman Benčík.

Na Štiavničkách sa chystajú modernizačné práce aj do ďalšieho športoviska, ktoré bude slúžiť pre EYOF. V športovej hale tento rok zmodernizujú vzduchotechniku za 125-tisíc eur. „Plánujeme aj ďalšie prostriedky, aby sme športovú halu ďalej vylepšovali,“ povedal Jaroslav Naď.

25. júla 2021

Rok po Tokiu bude vítať Slovensko EYOF 2022

Presne o rok privíta Banská Bystrica mladých športovcov z 50 krajín Európy na medzinárodnom športovom podujatí EYOF 2022. Od 24. do 30. júla 2022 ožijú športoviská nielen v Banskej Bystrici, ale aj vo Zvolene, Detve, Slovenskej Ľupči a Badíne. Slovensko bude hostiteľskou krajinou významného mládežníckeho športového podujatia, ktoré má ambíciu upriamiť pozornosť na dôležitosť mládežníckeho […]

12. júla 2021

Odpočítavanie jedného roka do EYOF spestrí aj predstavenie maskota a tri zaujímavé koncerty

V sobotu 24. júla začnú organizátori Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica odpočítavať rok do začiatku podujatia. Pri tejto príležitosti predstavia maskota podujatia a verejnosti ukážu malú ochutnávku toho, čo návštevníkov EYOF čaká o rok vo fanúšikovský zónach. Popoludnie v sobotu 24. júla sa bude v centre Banskej Bystrice niesť v znamení EYOF. Mesto ho bude hostiť od 24. do […]

Na úspech webinárov programu OVEP nadviažu v ďalšom školskom roku EKOworkshopy

Nové poznatky o výchove v duchu olympijských hodnôt, enviromentálnej výchove, čistom športe bez dopingu či fair play sa dozvedeli stovky účastníkov webinárov v rámci Programu vzdelávania olympijských hodnôt (OVEP), ktoré sa konali v prvom polroku roka 2021. Webináre si získali značnú popularitu. Organizačný výbor Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica pripravoval webináre v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom […]

Všetky správy