Tréningový štadión na Štiavničkách je už skolaudovaný

štvrtok, 08 apríl 2021

Tréningový atletický štadión na Štiavničkách je už dokončený, skolaudovaný a pripravený na používanie. Rekonštrukcia hlavného štadióna by mala byť hotová do konca septembra. Obe športoviská budú využívané aj počas Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica.

Celá rekonštrukcia areálu na Štiavničkách bude stáť 14 165 040 eur. Rozpočet projektu prestavby navýšili o 1,2 milióna eur. Štadión bude spĺňať medzinárodné štandardy Svetovej atletiky i tretej kategórie UEFA. Pôvodne zamýšľaná kapacita sa zo 4-tisíc sedadiel navýši na takmer 8-tisíc.

Dnes je už otvorené tréningového ihrisko, do ktorého z rozpočtu ministerstva obrany investovali 2,4 milióna eur. V skolaudovanom areáli sa ešte budú konať revitalizačné práce. Na tréningovom ihrisku je 400-metrový ovál s ihriskom s umelou trávou.

„Verím, že termín rekonštrukcie hlavného štadióna dodržíme, ak by to umožnilo počasie, skončila by sa možno skôr ako koncom septembra. Na tréningovom štadióne, na ktorý máme pozitívne ohlasy od atlétov i futbalistov, sa 23. apríla uskutočnia chodecké preteky, čo je ďalší malý míľnik v rekonštrukcii. Rozpočet rekonštrukcie sme navýšili, aby sme nerobili polovičné riešenia. Verím, že už na jeseň bude Banskobystričanom slúžiť pekný športový areál,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď.

Na chodeckých pretekoch by 23. apríla rád štartoval aj olympijský víťaz a jeden z ambasádorov EYOF 2022 Banská Bystrica Matej Tóth. Dnes už na zrekonštruovanom športovisku s radosťou trénuje. „Celú rekonštrukciu vnímam veľmi pozitívne. V Banskej Bystrici sa budú môcť organizovať mnohé medzinárodné atletické podujatia, čo bude veľkou motiváciou pre mladých športovcov,“ priznal Matej Tóth.  

Okrem EYOF 2022 Banská Bystrica by zrekonštruovaný štadión VŠC Dukla na Štiavničkách mal hostiť v roku 2022 aj zápasy futbalových majstrovstiev Európy do 18 rokov a v roku 2024 by mohol privítať atlétov do 18 rokov na majstrovstvách Európy. „Rekonštrukcia štadióna na Štiavničkách sa nezačala len pre EYOF,“ uviedol riaditeľ Vojenského športového centra Dukla Roman Benčík.

Na Štiavničkách sa chystajú modernizačné práce aj do ďalšieho športoviska, ktoré bude slúžiť pre EYOF. V športovej hale tento rok zmodernizujú vzduchotechniku za 125-tisíc eur. „Plánujeme aj ďalšie prostriedky, aby sme športovú halu ďalej vylepšovali,“ povedal Jaroslav Naď.

7. mája 2021

EYOF pod záštitou prezidentky republiky

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prevzala záštitu nad XVI. letným Európskym olympijským festivalom mládeže (EYOF), ktorý bude od 24. do 30. júla 2022 hostiť Banská Bystrica. Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová vyhovela prosbe organizátorov EYOF 2022 Banská Bystrica, ktorí ju požiadali o patronát nad najväčším multišportovým podujatím v doterajšej histórii samostatného Slovenska. Zástupcovia prezidentskej kancelárie už listom […]

29. apríla 2021

Webináre OVEP sú veľmi úspešné

Organizačný výbor Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom pripravil v roku 2021 bohatú paletu aktivít zameraných na oblasť olympijskej výchovy. V rámci programu vzdelávania olympijských hodnôt (OVEP) ponúkajú žiakom a pedagógom základných a stredných škôl možnosť zúčastniť sa na tematických webinároch a podieľať sa tak na […]

20. apríla 2021

Halu v Detve pred EYOF zrekonštruujú za 650-tisíc eur

Európsky olympijský festival mládeže 2022 Banská Bystrica prinesie aj vylepšenia športovej infraštruktúry v regióne. Okrem Banskej Bystrice budú hostiť súťaže aj Zvolen, Slovenská Ľupča, Badín a Detva. V Detve sa pred EYOF 2022 Banská Bystrica uskutoční rekonštrukcia mestskej športovej haly, ktorá bude dejiskom hádzanárskeho turnaja. Pod Poľanou už začali s prípravnými prácami, stavebné sa budú realizovať od septembra do […]

Všetky správy