GENERÁLNY PARTNER
HLAVNÝ PARTNER
PARTNERI / PRODUKTOVÍ PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI
INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI
POD ZÁŠTITOU

Zlatý deň pre hostiteľskú krajinu: Slovenskí tenisti dominovali na dvorcoch

piatok, 29 júl 2022

Slovenská tenistka Renáta Jamrichová získala v predposledný súťažný deň EYOF 2022 v Banskej Bystrici dve zlaté medaily. Najskôr zvíťazila vo finále dvojhry a neskôr s partnerom Danielom Balaščákom ovládli aj finále miešanej štvorhry.

Pre nepriaznivú predpoveď počasia sa vyvrcholenie tenisových súťaží presunulo zo soboty na piatok. Nasadená jednotka Jamrichová mala z tohto dôvodu mimoriadne náročný program, odohrala šesť zápasov za dva dni.

„Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo vyhrať. Ani som si nemyslela, že to zvládnem takto dobre a ľahko. Zápas bol prekvapujúco rýchly. Hrala som výborne, dobre som podávala, chodila som do kurtu a zbytočne som to nenaťahovala. Chcela som podať čo najlepší výkon, čo sa mi podarilo. Som rada, že sa prišlo pozrieť veľké množstvo ľudí,“ uviedla Jamrichová po víťazstve vo finále dvojhry nad Nemkou Philippou Farberovou, ktorú zdolala za 50 minút 6:1 a 6:0.

Turnajová jednotka zvládla oba zápasy s vypätím síl, pretože ju trápili bolesti brucha. Uvedomoval si to aj jej tréner. „Bola favoritka, ale dokázať vyhrať doma je veľmi ťažké. Tri duely denne je abnormálny výkon na hranici zranenia. To, ako zvládla finále a dokázala sa uvoľniť, bolo neuveriteľné. Je obrovský talent a zahrala to za 45 minút vo veľkom štýle. Som na ňu veľmi hrdý,“ uviedol  Jamrichovej tréner Ján Matúš.

Podvečer Jamrichová ešte spolu s partnerom Danielom Balaščákom získala svoje druhé zlato, tentoraz v miešanej štvorhre. Vo finále ako nasadené trojky zdolali za 76 minút jednotky turnaja – rumunskú dvojicu Eva Ionescová, Gabriel Ghetu 6:4 a 7:5.

„Bol to náročný zápas proti kvalitným súperom, ale zvládli sme to výborne. Som veľmi šťastná. Bola som unavená, ale zároveň uvoľnená, pretože sme vedeli, že už nemáme čo stratiť, medaila už totiž bola istá,“ uviedla Jamrichová. „Nevyvíjalo sa to priaznivo, ale bol to iba jeden brejk a vedeli sme, že to môžeme otočiť,“ dodal Daniel Balaščák.

 

23. marca 2023

Hviezdy budúcnosti pokrstili publikáciu EYOF Keď športové srdce zažiari

Atlétka Lenka Gymerská a tenista Daniel Balaščák pokrstili v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu oficiálnu publikáciu Európskeho olympijského festivalu mládeže Banská Bystrica 2022 s titulom Keď športové srdce zažiari. Pamätnica z autorského pera Andrey Zererovej a s grafickým stvárnením Petra Bučeka na 192 stranách v 23 kapitolách mapuje vznik myšlienky kandidatúry a organizácie EYOF na Slovensku, neľahkú cestu organizačného výboru cez […]

15. augusta 2022

EYOF 2022 v Banskej Bystrici premietnutý v číslach

Európsky olympijský festival mládeže v Banskej Bystrici priniesol počas siedmich dní svojho trvania (24. – 30. 7. 2022) nespočetné množstvo skvelých športových súbojov i zážitkov budúcich hviezd desiatich športových odvetví, z toho troch kolektívnych, v ktorých pod Urpínom a blízkom okolí súťažila mládež – väčšinou od 14 do 18 rokov. Zaujímavé čísla súvisiace s usporiadaním […]

31. júla 2022

Medailová bilancia: Taliani si podmanili EYOF, Slováci najlepší v tenise

Európsky olympijský festival mládeže 2022 v Banskej Bystrici je na konci. Medailovú bilanciu dominantne ovládli reprezentanti Talianska, ktorí získali 47 cenných kovov – 21 zlatých, 12 strieborných a 14 bronzových. Taliani uspeli v šiestich športoch: plávaní, atletike, džude, športovej gymnastike, volejbale a cyklistike. Ich najväčšou doménou bol prvý spomenutý šport. Z bazéna na  Štiavničkách si […]

Všetky správy