GENERÁLNY PARTNER
HLAVNÝ PARTNER
PARTNERI / PRODUKTOVÍ PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI
INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI
POD ZÁŠTITOU

ZÓNA PRE STRAVOVANIE ÚČASTNÍKOV EYOF-U JE JEDNÝM Z NAJVÄČŠÍCH PROJEKTOV SVOJHO DRUHU NA SLOVENSKU A V EURÓPE VÔBEC

piatok, 22 júl 2022

Organizátori Európskeho olympijského festivalu mládeže vydajú počas podujatia približne 120 000 jedál

Organizátori Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF Banská Bystrica 2022 sa museli počas príprav a zabezpečenia najväčšieho multišportového podujatia, aké sa na Slovensku kedy uskutočnilo, popasovať s rôznymi výzvami. Jednou z nich bolo aj vytvorenie celkového konceptu stravovania pre 6 000 akreditovaných osôb. Posledný júlový týždeň plánujú vydať približne 120 000 porcií jedál, čo predstavuje viac ako 8 ton surovín denne na ich prípravu. Premyslený prevádzkový režim i personálne zabezpečenie značí, že ide o jeden z najväčších projektov svojho druhu v Európe a na Slovensku o suverénne najrozsiahlejší projekt tohto typu.  

Cateringová zóna, ktorej výstavba trvala dva týždne, sa rozkladá v prednej časti areálu banskobystrického plážového kúpaliska na ploche približne 12 000 m². Plne klimatizovaný stan tvorí cca 4 000 m² a skladá sa z kuchyne (1 200 m²), stravovacej zóny pre športovcov a športové výpravy, ako aj zóny pre organizačný výbor. 

„Na rozdiel od bežných športových podujatí, na  EYOF-e bude  zóna stravovania fungovať deväť dní nonstop. Aj z tohto dôvodu sme museli premyslieť celkové personálne zabezpečenie, prácu na zmeny, zastupiteľnosť ľudí a pod. O prípravu jedál, servis a obsluhu sa totiž bude starať tím zložený zo 140 osôb. Celá prevádzka zároveň spĺňa najprísnejšie hygienické a bezpečnostné normy,“ objasňuje Pavol Bankovich, riaditeľ firmy SHARKAM B&B CATERING, ktorá sa zaoberá poskytovaním cateringových služieb a disponuje certifikáciou zameranou na manažment bezpečnosti potravín a udržateľnosť výroby. 

Súčasťou rozsiahlej stravovacej zóny sú chladiarenské boxy, zásobovanie i suchý sklad, odkiaľ sa budú potraviny dovážať priamo do kuchyne. V priestore sú nainštalované elektrické rozvody s celkovou dĺžkou 12 kilometrov. 

„Prevádzka kuchyne bude 24-hodinová, pretože účastníkom EYOF-u zabezpečujeme kompletné stravovanie formou bufetu od raňajok až po večeru. Každý deň budú mať zároveň zabezpečené občerstvenie v podobe jednej tony ovocia. K zaujímavostiam patrí aj fakt, že počas podujatia použijeme denne až 75 000 kusov inventáru. Celá zóna je pokrytá internetom a bezpečnostnými kamerami. Laserový systém nám zas pomôže počítať obsadenosť, aby sme neprekročili povolenú kapacitu 1000 ľudí v stane v jednom momente,“ objasňuje Ján Brejka, riaditeľ pre stravovanie z organizačného výboru EYOF.

Okrem prevádzky hlavného stanu organizátori zabezpečujú základné občerstvenie pre VIP hostí na všetkých miestach konania podujatia. Účastníkom, ktorým sa z dôvodu športových súťaží alebo iných povinností nebude dať prísť do hlavného cateringového stanu, bude jedlo zabezpečené na jednotlivých športoviskách. V kuchyni sa budú pripravovať aj občerstvovacie balíčky pre všetkých dobrovoľníkov.

 

23. marca 2023

Hviezdy budúcnosti pokrstili publikáciu EYOF Keď športové srdce zažiari

Atlétka Lenka Gymerská a tenista Daniel Balaščák pokrstili v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu oficiálnu publikáciu Európskeho olympijského festivalu mládeže Banská Bystrica 2022 s titulom Keď športové srdce zažiari. Pamätnica z autorského pera Andrey Zererovej a s grafickým stvárnením Petra Bučeka na 192 stranách v 23 kapitolách mapuje vznik myšlienky kandidatúry a organizácie EYOF na Slovensku, neľahkú cestu organizačného výboru cez […]

15. augusta 2022

EYOF 2022 v Banskej Bystrici premietnutý v číslach

Európsky olympijský festival mládeže v Banskej Bystrici priniesol počas siedmich dní svojho trvania (24. – 30. 7. 2022) nespočetné množstvo skvelých športových súbojov i zážitkov budúcich hviezd desiatich športových odvetví, z toho troch kolektívnych, v ktorých pod Urpínom a blízkom okolí súťažila mládež – väčšinou od 14 do 18 rokov. Zaujímavé čísla súvisiace s usporiadaním […]

31. júla 2022

Medailová bilancia: Taliani si podmanili EYOF, Slováci najlepší v tenise

Európsky olympijský festival mládeže 2022 v Banskej Bystrici je na konci. Medailovú bilanciu dominantne ovládli reprezentanti Talianska, ktorí získali 47 cenných kovov – 21 zlatých, 12 strieborných a 14 bronzových. Taliani uspeli v šiestich športoch: plávaní, atletike, džude, športovej gymnastike, volejbale a cyklistike. Ich najväčšou doménou bol prvý spomenutý šport. Z bazéna na  Štiavničkách si […]

Všetky správy