MAIN PARTNERS
MEDIA PARTNERS
INSTITUCIONAL PARTNERS
HELD UNDER THE AUSPICES OF

Zrekonštruovaný atletický a futbalový štadión na Štiavničkách

štvrtok, 07 október 2021

V utorok 5. októbra 2021 sa Banská Bystrica dočkala otvorenia zrekonštruovaného atletického a futbalového štadióna na Štiavničkách. Minister obrany SR Jaroslav Naď zároveň s platnosťou od 1. novembra 2021 vymenoval do funkcie riaditeľa Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica vymenoval Mateja Tótha.

Nový Národný atletický štadión Štiavničky svojimi parametrami spĺňa kritériá Svetovej atletiky (World Athletics) na organizovanie významných medzinárodných i domácich podujatí. Rovnako bude slúžiť aj pre MFK Dukla Banská Bystrica a futbalové zápasy v rámci UEFA

Komplexnú rekonštrukciu Štadióna SNP na Štiavničkách, ktorý je majetkom Ministerstva obrany SR, schválila vláda uznesením 584/2018 v polovici decembra 2018, bolo na ňu vyčlenených takmer 13 miliónov eur. Zrekonštruoval sa nielen hlavný, ale aj tréningový štadión , ktorý je štvordráhový, pribudla na ňom dokonca i špeciálna naklonená bežecká rovinka s obojstranným sklonom určená na rozvoj sily bežcov a zdokonaľovanie techniky behu (ten bol otvorený v apríli 2021).

Rozsiahla rekonštrukcia v celkovej hodnote presahujúcej 14 milióna eur zodpovedá nielen súčasným technickým normám, ale aj štandardom Medzinárodnej atletickej federácie (IAAF) pre medzinárodné a národné súťaže a certifikácii UEFA pre futbalové štadióny kategórie 3.

„Som nesmierne rád, že po všetkej drine a úspechoch, ktoré dosahujú reprezentanti vojenského športového centra pre rezort a celé Slovensko, im dnes môžeme na oplátku poskytnúť kvalitnejšie podmienky pre prípravu v podobe moderného atletického a futbalového štadióna,“ vyhlásil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Štadión SNP na Štiavničkách bude po rekonštrukcii slúžiť taktiež regionálnym športovým klubom, ktoré o to prejavia záujem. Okrem toho bude zmodernizované športovisko súčasťou EYOF 2022.

„Verím, že priaznivci športu budú prichádzať na štadión radi a odchádzať budú s nezabudnuteľným športovým zážitkom. Budú prežívať na ňom radosť nielen športovci a zamestnanci Dukly, či rezortu obrany, ale aj ľudia z Banskej Bystrice a celého Slovenska. Budú môcť vidieť nielen atletické podujatia, ale aj kvalitné futbalové zápasy, ako aj ďalšie podujatia na medzinárodnej úrovni,“ dodal minister.

Súčasťou zrekonštruovaného štadióna je nové futbalové ihrisko s vyhrievanou trávnatou plochou a rekonštrukciou prešla aj tribúna, ktorá má po navýšení finančných prostriedkov kapacitu z pôvodne plánovaných 4 000 na viac ako 7 000 sedačiek. K dispozícii je aj 30 miest pre imobilné osoby, taktiež s tým spojené dobudovanie sociálneho zázemia v prospech komfortu divákov.

11. októbra 2021

Joseph Cassar verí vo fantastický EYOF 2022 v Banskej Bystrici

Na EYOF pod Urpínom v termíne 24. – 30. júla 2022 sa očakáva približne 3600 a členov výprav jednotlivých krajín, k tomu treba prirátať predstaviteľov a funkcionárov národných olympijských výborov a EOV, ako aj ďalších hostí. Na multišportovom podujatí sa bude súťažiť v jedenástich odvetviach. „Skúsenosti z minulosti a história len potvrdzujú, že mnoho z […]

7. októbra 2021

Zrekonštruovaný atletický a futbalový štadión na Štiavničkách

V utorok 5. októbra 2021 sa Banská Bystrica dočkala otvorenia zrekonštruovaného atletického a futbalového štadióna na Štiavničkách. Minister obrany SR Jaroslav Naď zároveň s platnosťou od 1. novembra 2021 vymenoval do funkcie riaditeľa Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica vymenoval Mateja Tótha. Nový Národný atletický štadión Štiavničky svojimi parametrami spĺňa kritériá Svetovej atletiky (World Athletics) […]

4. októbra 2021

Šéf koordinačnej komisie EOV vyzdvihol veľkú úlohu dobrovoľníkov

Koordinačná komisia Európskych olympijských výborov (EOV) na čele s predsedom Josephom Cassarom z Malty absolvovala v Banskej Bystrici inšpekciu pred budúcoročným Európskym olympijským festivalom mládeže EYOF 2022. Podľa Cassara región Banskej Bystrice ponúka veľmi dobré prostredie pre organizáciu významného podujatia pre mládež. „Príde sem množstvo ľudí a krásy Banskej Bystrice sa dostanú do povedomia celej Európy,“ poznamenal. […]

Všetky správy