GENERÁLNY PARTNER
HLAVNÝ PARTNER
PARTNERI / PRODUKTOVÍ PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI
INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI
POD ZÁŠTITOU

Zrekonštruovaný atletický a futbalový štadión na Štiavničkách

štvrtok, 07 október 2021

V utorok 5. októbra 2021 sa Banská Bystrica dočkala otvorenia zrekonštruovaného atletického a futbalového štadióna na Štiavničkách. Minister obrany SR Jaroslav Naď zároveň s platnosťou od 1. novembra 2021 vymenoval do funkcie riaditeľa Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica vymenoval Mateja Tótha.

Nový Národný atletický štadión Štiavničky svojimi parametrami spĺňa kritériá Svetovej atletiky (World Athletics) na organizovanie významných medzinárodných i domácich podujatí. Rovnako bude slúžiť aj pre MFK Dukla Banská Bystrica a futbalové zápasy v rámci UEFA

Komplexnú rekonštrukciu Štadióna SNP na Štiavničkách, ktorý je majetkom Ministerstva obrany SR, schválila vláda uznesením 584/2018 v polovici decembra 2018, bolo na ňu vyčlenených takmer 13 miliónov eur. Zrekonštruoval sa nielen hlavný, ale aj tréningový štadión , ktorý je štvordráhový, pribudla na ňom dokonca i špeciálna naklonená bežecká rovinka s obojstranným sklonom určená na rozvoj sily bežcov a zdokonaľovanie techniky behu (ten bol otvorený v apríli 2021).

Rozsiahla rekonštrukcia v celkovej hodnote presahujúcej 14 milióna eur zodpovedá nielen súčasným technickým normám, ale aj štandardom Medzinárodnej atletickej federácie (IAAF) pre medzinárodné a národné súťaže a certifikácii UEFA pre futbalové štadióny kategórie 3.

„Som nesmierne rád, že po všetkej drine a úspechoch, ktoré dosahujú reprezentanti vojenského športového centra pre rezort a celé Slovensko, im dnes môžeme na oplátku poskytnúť kvalitnejšie podmienky pre prípravu v podobe moderného atletického a futbalového štadióna,“ vyhlásil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Štadión SNP na Štiavničkách bude po rekonštrukcii slúžiť taktiež regionálnym športovým klubom, ktoré o to prejavia záujem. Okrem toho bude zmodernizované športovisko súčasťou EYOF 2022.

„Verím, že priaznivci športu budú prichádzať na štadión radi a odchádzať budú s nezabudnuteľným športovým zážitkom. Budú prežívať na ňom radosť nielen športovci a zamestnanci Dukly, či rezortu obrany, ale aj ľudia z Banskej Bystrice a celého Slovenska. Budú môcť vidieť nielen atletické podujatia, ale aj kvalitné futbalové zápasy, ako aj ďalšie podujatia na medzinárodnej úrovni,“ dodal minister.

Súčasťou zrekonštruovaného štadióna je nové futbalové ihrisko s vyhrievanou trávnatou plochou a rekonštrukciou prešla aj tribúna, ktorá má po navýšení finančných prostriedkov kapacitu z pôvodne plánovaných 4 000 na viac ako 7 000 sedačiek. K dispozícii je aj 30 miest pre imobilné osoby, taktiež s tým spojené dobudovanie sociálneho zázemia v prospech komfortu divákov.

15. augusta 2022

EYOF 2022 v Banskej Bystrici premietnutý v číslach

Európsky olympijský festival mládeže v Banskej Bystrici priniesol počas siedmich dní svojho trvania (24. – 30. 7. 2022) nespočetné množstvo skvelých športových súbojov i zážitkov budúcich hviezd desiatich športových odvetví, z toho troch kolektívnych, v ktorých pod Urpínom a blízkom okolí súťažila mládež – väčšinou od 14 do 18 rokov. Zaujímavé čísla súvisiace s usporiadaním […]

31. júla 2022

Medailová bilancia: Taliani si podmanili EYOF, Slováci najlepší v tenise

Európsky olympijský festival mládeže 2022 v Banskej Bystrici je na konci. Medailovú bilanciu dominantne ovládli reprezentanti Talianska, ktorí získali 47 cenných kovov – 21 zlatých, 12 strieborných a 14 bronzových. Taliani uspeli v šiestich športoch: plávaní, atletike, džude, športovej gymnastike, volejbale a cyklistike. Ich najväčšou doménou bol prvý spomenutý šport. Z bazéna na  Štiavničkách si […]

Zopár zaujímavých čísel z EYOF 2022

Na EYOF 2022 v Banskej Bystrici sa predstavilo 2 300 športovcov zo 48 krajín sveta. Najväčšia výprava bola domáca – slovenská so 149 športovcami, za ňou nasledovala nemecká s 133 športovcami. Najmenšiu výpravu malo Monako len s 3 športovcami. Na EYOF 2022 pomáhalo presne 1032 dobrovoľníkov, z toho bolo 425 mužov a 607 žien, ich […]

Všetky správy