GENERÁLNY PARTNER
HLAVNÝ PARTNER
PARTNERI / PRODUKTOVÍ PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI
INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI
POD ZÁŠTITOU

 

Otvárací ceremoniál EYOF Banská Bystrica 2022

Nedeľa, 24.7.2022 o 20:30 hod.
Park pod múzeom SNP, Banská Bystrica

V prvý večer festivalu sa na hlavnom pódiu vo Fan zóne v Parku pod Múzeom SNP uskutoční slávnostný otvárací ceremoniál, ktorý mladým športovcom a návštevníkom priblíži myšlienku olympijského hnutia a podstatu tohto športového podujatia.

Súčasťou programu bude predstavenie športovcov a realizačných tímov 48 zúčastnených krajín, oficiálne otvorenie s kultúrnym programom a zapaľovaním ohňa mieru za účasti všetkých účastníkov a hostí EYOF Banská Bystrica 2022.

Otvárací ceremoniál začína o 20:30 hod. aj v priamom prenose na RTVS.

Vstupenky v predaji cez sieť Ticketportal.

Záverečný ceremoniál EYOF Banská Bystrica 2022

Sobota, 30.7.2022 o 20:30 hod.
Park pod múzeom SNP, Banská Bystrica

Záverečný ceremoniál sa uskutoční v posledný deň festivalu a reprezentuje oslavu priateľstva, radosti a fair play. Po krátkom oficiálnom programe, ktorého súčasťou je zhasnutie ohňa mieru a symbolické odovzdanie ďalšiemu organizátorovi, nasleduje rozlúčková párty pre všetkých účastníkov festivalu.

Vstup na záverečný ceremoniál bude bezplatný, s regulovaným vstupom z bezpečnostných dôvodov.

Medailové ceremoniály

Cieľom medailového ceremoniálu je v slávnostnej atmosfére oceniť športovcov, ktorí na EYOFe získajú medailu a zároveň podporiť olympijské hodnoty. EYOF je bránou na olympijské hry, veľa medailistov z festivalu získalo neskôr cenný kov aj na olympijských hrách.

Dekorovanie športovcov sa uskutočňuje v mieste konania súťaže. Oceňovaní sú športovci na prvých troch miestach zlatou, striebornou a bronzovou medailou. Okrem medailí si tí najlepší športovci odnesú aj oficiálneho maskota Bystríka v špeciálnej úprave so zlatými, striebornými a bronzovými prvkami.

Banskú Bystricu počas 6 súťažných dní čaká 120 medailových ceremoniálov na 13 športoviskách. Pri tvorbe konceptu medailového ceremoniálu pre EYOF Banská Bystrica 2022 organizačný výbor stavil na podporu a prezentáciu lokálnych výrobcov a dodávateľov.

Medaily sú v tvare srdca, čo je symbolické v súvislosti s dejiskom festivalu. Mesto Banská Bystrica je často označované ako srdce Slovenska. Je metropolou stredného Slovenska a územia pod Nízkymi Tatrami.

Návrh medailí – Karol Krištofovič, Výroba medailí – Mincovňa Kremnica

Medaily budú počas ceremoniálov prezentovať členovia Univerzitného folklórneho súboru (UFS) Mladosť, ktorý pôsobí ako reprezentačné teleso Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Medaily budú prezentované na ručne vyrábaných drevených podnosoch zo slovenského lipového dreva.

Ďalším elementom, ktorý zdôrazňuje výnimočnosť slávnostnej chvíle medailového ceremoniálu je sprievodná hudba. Na jej kompozíciu špeciálne pre EYOF bolo oslovené Konzervatórium Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici s cieľom, aby sa do procesu tvorby hudby pre mladých športovcov zapojili aj mladí študenti. Ceremoniálna hudba bola nahraná v spolupráci s orchestrom Štátnej opery Banská Bystrica.

Stupne víťazov, na ktorých budú medailisti dekorovaní sú vyrobené zo stopercentne recyklovaného materiálu, ktorý poskytol partner EYOF Banská Bystrica 2022 - firma Chemosvit v súlade s konceptom udržateľnosti podujatia.

Detailný športový harmonogram aj s rozpisom medailových ceremoniálov nájdete na https://eyof2022.com/program/