MAIN PARTNERS
MEDIA PARTNERS
INSTITUCIONAL PARTNERS
HELD UNDER THE AUSPICES OF

Šéf koordinačnej komisie EOV vyzdvihol veľkú úlohu dobrovoľníkov

pondelok, 04 október 2021

Koordinačná komisia Európskych olympijských výborov (EOV) na čele s predsedom Josephom Cassarom z Malty absolvovala v Banskej Bystrici inšpekciu pred budúcoročným Európskym olympijským festivalom mládeže EYOF 2022.

Podľa Cassara región Banskej Bystrice ponúka veľmi dobré prostredie pre organizáciu významného podujatia pre mládež. „Príde sem množstvo ľudí a krásy Banskej Bystrice sa dostanú do povedomia celej Európy,“ poznamenal.

Počas návštevy mesta pod Urpínom sa zástupcovia EOV oboznámili so stavom príprav na toto vrcholné mládežnícke podujatie. „Táto septembrová návšteva bola pre nás dôležitá. Som milo prekvapený potenciálom organizátorov, ktorí všetko pripravujú v súlade s našimi očakávaniami, teda aby bolo myslené prioritne na športovcov,“ pokračoval.

Organizátori očakávajú v lete 2022 približne 7-tisíc akreditovaných osôb, z nich bude 2500 športovcov. Okrem toho sa očakávajú päťciferné počty návštevníkov a o celkový priebeh a komfort účastníkov podujatia by sa malo starať vyše 1200 dobrovoľníkov.

A ich úlohu vyzdvihol práve vrcholný funkcionár. „Teším sa, že mnoho ľudí má záujem pomáhať. Veď ich hľadáte vyše 1200. Dobrovoľníci sú veľmi potrební pre takúto športovú udalosť a vykonávajú skvelú prácu,“ myslí si Cassar.

Európsky olympijsky festival mládeže bude Banská Bystrica hostiť od 24. do 30. júla 2022. Do začiatku podujatia tak zostáva už menej ako desať mesiacov.

11. októbra 2021

Joseph Cassar verí vo fantastický EYOF 2022 v Banskej Bystrici

Na EYOF pod Urpínom v termíne 24. – 30. júla 2022 sa očakáva približne 3600 a členov výprav jednotlivých krajín, k tomu treba prirátať predstaviteľov a funkcionárov národných olympijských výborov a EOV, ako aj ďalších hostí. Na multišportovom podujatí sa bude súťažiť v jedenástich odvetviach. „Skúsenosti z minulosti a história len potvrdzujú, že mnoho z […]

7. októbra 2021

Zrekonštruovaný atletický a futbalový štadión na Štiavničkách

V utorok 5. októbra 2021 sa Banská Bystrica dočkala otvorenia zrekonštruovaného atletického a futbalového štadióna na Štiavničkách. Minister obrany SR Jaroslav Naď zároveň s platnosťou od 1. novembra 2021 vymenoval do funkcie riaditeľa Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica vymenoval Mateja Tótha. Nový Národný atletický štadión Štiavničky svojimi parametrami spĺňa kritériá Svetovej atletiky (World Athletics) […]

4. októbra 2021

Šéf koordinačnej komisie EOV vyzdvihol veľkú úlohu dobrovoľníkov

Koordinačná komisia Európskych olympijských výborov (EOV) na čele s predsedom Josephom Cassarom z Malty absolvovala v Banskej Bystrici inšpekciu pred budúcoročným Európskym olympijským festivalom mládeže EYOF 2022. Podľa Cassara región Banskej Bystrice ponúka veľmi dobré prostredie pre organizáciu významného podujatia pre mládež. „Príde sem množstvo ľudí a krásy Banskej Bystrice sa dostanú do povedomia celej Európy,“ poznamenal. […]

Všetky správy