GENERÁLNY PARTNER
HLAVNÝ PARTNER
PARTNERI / PRODUKTOVÍ PARTNERI
MEDIÁLNI PARTNERI
INŠTITUCIONÁLNI PARTNERI
POD ZÁŠTITOU

Tenis

 

Veková kategória: 2007/2008

Súťaže: Dvojhra chlapcov, dvojhra dievčat, miešaná štvorhra

Športovisko: Šport park tenis


Tenis sa hrá vo všetkých úrovniach spoločnosti a vo všetkých vekových skupinách. Tenis pochádza z anglického Birminghamu, kde sa zrodil na konci 19. storočia. Riadiacim orgánom je Medzinárodná tenisová federácia, ktorú založili v roku 1913. Tenis hrajú milióny rekreačných hráčov a je aj veľmi sledovaný.

Kľúčom k úspechu je vyhrať všetky gamy, pri ktorých hráč podáva, a potom vyhrať čo najviac gamov, v ktorých servuje súper. Vo vyrovnaných zápasoch aj jediný vyhraný servis súpera znamená veľkú výhodu.

Úspešní hráči musia mať okrem širokého spektra techník a záberov aj silnú mentalitu. Niektorí sú schopní otočiť stretnutia aj zo stratenej pozície, výkon iných pod tlakom klesá a robia chyby, ktoré by inak nerobili.

 

FAKTY A ČÍSLA
– Tenis sa objavil už na prvých moderných olympijských hrách v roku 1896, ale po hrách v Paríži 1924 z programu na dlhé obdobie vypadol.
– Vrátil sa až o 64 rokov neskôr v Soule 1988. Zlaté medaily vtedy získali slovenský rodák vo farbách Československa Miloslav Mečíř a Nemka Steffi Grafová.

Športoviská
Šport park tenis